Strona główna » Siatkówka » Najlepsze posunięcie

Najlepsze posunięcie

2018-07-12 18:31:15


Najlepsze posunięcie

Michał Ruciak od sezonu 2018/2019 występować będzie w roli libero. 166-krotny reprezentant Polski nie ma wątpliwości, że gra w barwach Cerrad Czarnych Radom będzie wyzwaniem.

 

Dlaczego właśnie Radom?

Zadzwonił trener Robert Prygiel i zaczęliśmy rozmawiać. Przedstawił mi koncepcje zespołu i rolę jaką miałbym pełnić. Trochę było zastanawiania, rozmowy z żoną i decyzja zapadła, że to będzie teraz najlepsze posunięcie.


Nowy klubu, ale i również zmiana pozycji na boisku. Co miało wpływ na decyzję? 
Jeśli chodzi o zmianę pozycji to również po rozmowie z trenerem i managerem stwierdziliśmy, że to może być wyzwanie i z mojej strony dobry ruch. Siły są oczywiście, ale fajnie by było coś zmienić jeszcze i pomagać teraz drużynie jako libero. Przyjęcie, defensywa zawsze dobrze mi szły, a i parę razy zdarzyło się już w karierze zagrać, nawet w reprezentacji chwilę, to będzie super.

Do Cerrad Czarnych Radom przyjdą Alen Pajenk, Reto Giger i Maksim Żygałow. Jak ocenić można skład drużyny i jej szanse na sezon 2018/2019? 
Budowa  zespołu widać, że przebiega "z głową". Bardzo się cieszę że uczestniczę w tym projekcie i zawsze pragnę walczyć o najwyższe cele. Na pewno nasza drużyna będzie walczyć w każdej akcji i punkty. Musimy skupić się na pracy i później podczas spotkań sprzedać najlepsze elementy i wygrywać. Szanse są duże, a ja wierzę , że będzie dobrze. 

Michał Ruciak znany jest m.in. z bardzo walecznego charakteru. Co jeszcze wniesie swoją osobą do drużyny z Radomia? 
Na pewno dużo doświadczenia i spokoju w szeregach defensywnych. Oczywiście zarówno w przyjęciu jak i obronie. Uważam również, że w wielu elementach taktycznych będę mógł pomóc trenerom i przy okazji całej drużynie.

W swoim dorobku Michał Ruciak ma wiele tytułów, wśród których nie brakuje sukcesów w barwach reprezentacji Polski i rozgrywkach klubowych. Brakuje jednak złotego medalu mistrzostw Polski...
Każdy chyba sportowiec dąży do doskonałości. Ja jestem mega ambitny i żona nawet czasem się śmieje, że przeżywam i nieraz nie da się wytrzymać w domu - oczywiście żartuję. Ale analizuje, co można zrobić lepiej. Oczywiście, że chciałbym do wszystkich moich osiągnięć i medali dołożyć mistrzostwo Polski.

Podsumowując: przyjście do Cerrad Czarnych Radom to sportowy awans, czy może kolejne wyzwanie w bardzo bogatej karierze?
Pod względem ostatniego klubu to awans. Również zmiana pozycji to wyzwanie i dodatkowo mobilizacja, by cały czas się rozwijać i być lepszym.

(źródło: wksczarni.pl/fot.kpsstocznia.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook