Strona główna » Siatkówka » Przyjeżdża mistrz

Przyjeżdża mistrz

2018-02-13 17:54:45


Przyjeżdża mistrz

To bez wątpienia będzie święto siatkówki kobiecej w Radomiu. Występująca w pierwszej lidze E.Leclerc Radomka już 14 lutego podejmie mistrza Polski. Przeciwko sobie staną drużyny o ogromnej różnicy potencjału, ale w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapowiadają się duże emocje. 

 

Chemik Police to pięciokrotny mistrz Polski, sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski i uczestnik Ligi Mistrzów. Od pięciu lat klub ponownie występuje w siatkarskiej ekstraklasie. W kadrze znajdują się niemal same reprezentantki nie tylko Polski, ale Serbii, czy Bułgarii. Tymczasem E.Leclerc Radomka Radom to jedyny zespół I ligi, któremu udało się awansować do najlepszej ósemki rozgrywek. Podopieczne Jacka Skroka nie są oczywiście faworytkami. Dla zespołu spotkanie powinno być na pewno natomiast bardzo cennym doświadczeniem.

 

- W środę wspominany zespół czeka naprawdę trudne zadanie. We własnej hali zmierzy się z mistrzem Polski - Chemikiem Police - podkreśla serwis pzps.pl. - Samo w sobie to już jest dużym wydarzeniem i przeżyciem dla wszystkich zawodniczek, dla nas jako sztabu szkoleniowego oraz dla kibiców również. Myślę, że pierwsze zadanie, jakie mamy, to przyjąć godnie tak utytułowanego przeciwnika - potwierdza trener Jacek Skrok.

 

Doświadczony szkoleniowiec i zawodniczki oczywiście nie zamierzają ułatwiać zadanie utytułowanemu rywalowi. Ewentualny awans do następnej rundy rozgrywek chcą jak najbardziej wręcz utrudnić. Zresztą pewną część zadania już udało się im zrealizować. W przypadku awansu którego z wcześniejszego z przeciwników (POLI Budowlani Toruń, KSZO Ostrowiec Św.) gospodarzem konfrontacji były zespół Ligi Siatkówki Kobiet. Tymczasem to Chemik Police musiał pofatygować się do Radomia.

 

Pierwszoligowe siatkarki bardzo liczą na doping kibiców. Tym bardziej, że wstęp na spotkanie jest wolny. Mecz odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza. Niestety istniało zagrożenie, że radomianki będą musiały podjąć mistrzynie Polski... w szkolnej sali XIII LO przy ul. 25 Czerwca. To wszystko ze względu na odbywający się w hali MOSiR w dniach 12-13 lutego Bal Seniora. Ostatecznie jednak udało się porozumieć z organizatorem balu tak, aby sala została szybko uprzątnięta i była do dyspozycji drużyny Chemika Police już przed południem w środę, kiedy to zaplanowany jest rozruch mistrzyń.

 

Program ćwierćfinałów Pucharu Polski obejmuje cztery mecze. Zwycięzcy awansują do półfinału. Turniej Final Four rozegrany zostanie 10-11 marca w Nysie.

 

E. Leclerc Radomka Radom - Chemik Police w środę (14 lutego) o 18:30 w hali MOSiR w Radomiu.

 

Zestaw pozostałych par:

godz. 17.00 ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 

godz. 18.00 Enea PTPS Piła - KS Pałac Bydgoszcz 

godz. 20.00 Grot Budowlani Łódź - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook