Strona g丑wna » Zapasy » Podium w Zagrzebiu

Podium w Zagrzebiu

2019-02-12 10:49:49

Arkadiusz Ku艂ynycz w聽turnieju rankingowym w Zagrzebiu wywalczy艂 trzecie miejsce. Podopieczni W艂odzimierza Zawadzkiego zdobyli w sumie cztery br膮zowe medale.聽

Rywalizacja zapa艣nik贸w stylu klasycznego kadry w kategorii 87kg zaczyna przynosi膰 pozytywne efekty na arenie mi臋dzynarodowej. Tadeusz Michalik i Arkadiusz Ku艂ynycz zdobyli br膮zowe medale w Zagrzebiu.

Radomianin聽w 1/8 fina艂u pokona艂 Ali Cengiza z Turcji 7-6. W 膰wier膰finale zawodnik RCSZ Olimpijczyk uleg艂 co prawda utytu艂owanemu Viktorowi Lorinczowi 4-0. W臋gier wszed艂 do fina艂u, a Arkadiusz Ku艂ynycz swoj膮 szans臋 wykorzysta艂 pokonuj膮c kolejno Vladmira Stankica z Serbii 6-5 oraz w pojedynku o br膮zowy medal Erika Szilvassiego 4-3.聽

Tymczasem Tadeusz Michalik w pojedynku o br膮z pokona艂 Joana Dimitrova z Bu艂garii 6-3. Na podium stan臋艂o jeszcze dw贸ch reprezentant贸w Polski.聽Dawid Ersetic w przepi臋knym stylu pokona艂 m艂odego reprezentanta Gruzji Irakliego Dzimistrishviliego i zdoby艂 w og贸le pierwszy medal dla Polski w Zagrzebiu. Mateusz Bernatek swoj膮 rywalizacj臋 rozpocz膮艂 natomiast od 1/8 fina艂u. W p贸艂finale piotrkowianin musia艂 uzna膰 wy偶szo艣膰 Ramaza Zoidze, a w pojedynku o br膮zowy medal pokona艂 reprezentanta Serbii Mate Nemesa 3-1.

Ponadto na matach w Zagrzebiu zobaczyli艣my Dawida Kareci艅skiego, Gevorga Sahakyana, Micha艂a Tracza i zawodnika Olimpijczyka Przemys艂awa Pi膮tka. Radomianin przegra艂 z reprezentantem Uzbekistanu Firuzem Tukhtaevem.聽

(藕r贸d艂o: zapasy.org.pl)