Strona g丑wna » Pi砶a R阠zna » Szcz臋艣cie by艂o blisko

Szcz臋艣cie by艂o blisko

2019-02-10 06:48:16

Niewiele zabrak艂o do zwyci臋stwa pi艂karzom r臋cznym Uniwersytetu Radom w kolejnym meczu I ligi.

W wyjazdowym spotkaniu w Bia艂ej Podlaskiej podopieczni Mariusza Greli byli o krok od sprawienia niespodzianki. Znacznie wy偶ej notowany rywal wygran膮 zapewni艂 sobie w ostatnich sekundach. Sobotnia konfrontacja mia艂a bardzo wyr贸wnany przebieg od pierwszego gwizdka arbitra.

Go艣cie rozpocz臋li bardzo obiecuj膮co. Po rzucie Marka Kubajka w 2 minucie obj臋li prowadzenie. W 20 min. gdy do bramki przeciwnika trafi艂 艁ukasz Stanik na tablicy widnia艂 wynik 11:8. Akademicy oczywi艣cie nie rezygnowali. Wykorzystuj膮c nieco s艂abszy fragment jeszcze przed przerw膮 odrobili strat臋. Tu偶 przed zej艣ciem do szatni niemoc w ataku Uniwersytetu przerwali co prawda Piotr Rojek i Piotra Pawelec. W odpowiedzi z rzutu karnego trafi艂 Bartosz Zi贸艂kowski i dru偶yny do szatni zesz艂y przy remisie 13:13.

Druga ods艂ona mia艂a niemal bli藕niaczy przebieg. Po dw贸ch trafieniach najskuteczniejszego na parkiecie Piotra Rojka w 41 min. radomianie obj臋li prowadzenie 18:15. W 53 min. wygrywali jeszcze 24:22. W bardzo wyr贸wnanej ko艅c贸wce spotkania skuteczniejsi okazali si臋 jednak gospodarze. Dwie akcje przeprowadzone w 55 min. zapewni艂y im remis. Co prawda Marek Kubajka wykorzysta艂 rzut karny, wyko艅czy艂 jedn膮 z kolejnych akcji. Trafienia Dzianisa Valyntsau, Bartosza Zi贸艂kowskiego i w ostatniej minucie gry Karola Ma艂eckiego da艂y zwyci臋stwo 28:27 ekipy AZS AWF.

W barwach radomskiego klubu zadebiutowa艂 Kacper G臋bski, kt贸ry do tej pory gra艂 w KSSPR Ko艅skie.

AZS AWF Bia艂a Podlaska - Uniwersytet Radom 28:27 (13:13)

Uniwersytet:聽Markowski -聽Kubajka 9, Kiraga, Rojek 10, Banaczek, Kowalczyk 2,Pawelec 2,Stanik 2, Wasik, G臋bski 2.

(fot: KS Uniwersytet Radom)