Strona główna » Zapasy » Ostatni etap zajęć

Ostatni etap zajęć

2018-10-10 14:49:24


Ostatni etap zajęć

Trwa ostatni etap przygotowań kadry zapaśników stylu klasycznego przed mistrzostwami świata w Budapeszcie. W zajęciach uczestniczy Przemysław Piątek. Zawodnik Olimpijczyka Radom w stolicy Węgier wywalczyć będzie w wadze do 60 kg.

 

Trener Hazbulat Bazorkin i nasi „klasycy” po turnieju „Pytlasińskiego” do 4 października trenowali na międzynarodowym zgrupowaniu w Stajkach. Na Białorusi kadra Polski ćwiczyła w doborowym gronie. - Mieliśmy zapewnionych sparingpartnerów na najwyższym poziomie - przyznał na swoim profilu społecznościowym Przemysław Piątek.

 

Obecnie kadrowicze wrócili do swoich macierzystych klubów, ale na zgrupowaniu reprezentanci Polski kolejny raz spotkają się ponownie już 12 października. Tym razem ich bazą będzie Poznań. Z Wielkopolski bezpośrednio samolotem wylecą do Budapesztu. Pierwsza walki w najważniejszej tegorocznej imprezie odbędą się 18 października. "Klasycy" na Węgry udadzą się sześc dni później. W 9-osobowej kadrze Polski - obok Przemysława Piątka - znaleźć mają się również: Michał Tracz (Śląsk Wrocław), Gevorg Sahakyan (Cartusia Kartuzy), Roman Paciurkowski i Iwan Nylypik (obaj AZS AWF Warszawa), Egdar Babayan, Tadeusz Michalik, Marcin Olejniczak (wszyscy Sobieski Poznań) i Rafał Krajewski (Legia 1926 Warszawa).

 

- Na ostatnie zgrupowanie trener Bazorkin zaprosił kilku zagranicznych zawodników którzy mają pomóc naszym reprezentantom w optymalnym przygotowaniu do MŚ. Mamy nadzieję że nasi „klasycy” podobnie jak w ubiegłym roku wrócą z MŚ w Budapeszcie z medalem - podkreśla serwis zapasy.org.pl.

 

(źródło: zapasy.org.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook