Strona główna » Główne » Tuż za podium

Tuż za podium

2018-10-15 17:04:36


Tuż za podium

Tuż za podium w historycznego turnieju breakdanceu Igrzysk Olimpijskich Młodzieży uplasował się reprezentujący Polskę Piotr "Axel" Winiarski. Na podium w Buenos Aires stanęli przedstawiciele Japonii, Francji i Rosji.

 

Breakdance to pierwsza w historii dyscyplina taneczna, która trafiła do programu olimpijskiego. O medale rywalizuje 12 dziewcząt i 12 chłopców. W rywalizacji b-boyów barw Polski broni Piotr „Axel” Winiarski z MDK Radom. Po kwalifikacjach najlepsi b-boye i b-girl walczyli w fazie pucharowej. Pierwszym, ćwierćfinałowym rywalem zawodnika z Polski był Włoch Bad Matty.

 

- Cztery sety Polaka zostały przez sędziów wycenione wyżej niż te jego przeciwnika. Axel wygrał trzy z czterech rund i awansował do półfinału, gdzie trafił na Francuza Martina. Był to teoretycznie najłatwiejszy z przeciwników, ale wciąż trzeba było zaprezentować swoją najwyższą formę. Niestety, lepszy okazał się Francuz. Decyzją sędziów wygrał wszystkie cztery rundy i stosunkiem głosów 17:3 wszedł do finału, spychając Polaka do pojedynku o brąz - relacjonuje serwis igrzyska24.poinformowani.pl.

 

W zmaganiach o trzecie miejsce jednak na Piotra Winiarskiego czekało jeszcze trudniejsze wyzwanie. - Przegranym drugiego półfinału był bowiem aktualny mistrz świata w tej kategorii wiekowej, Japończyk Shigekix. Polak robił co mógł, ale podrażniony półfinałową porażką Shigekix nie zamierzał wyjeżdżać z Buenos Aires bez medalu. Jego układ zdecydowanie przewyższył umiejętności Polaka i decyzją sędziów to Japończyk, stosunkiem głosów 19:1, został zwycięzcą pojedynku o brąz. W wielkim finale po złoto sięgnął Rosjanin Bumblebee - informuje igrzyska24.poinformowani.pl.


Piotr „AXEL” Winiarski na zajęcia uczęszcza do MDK, im. H. Stadnickiej w Radomiu. Swoje umiejętności rozwija pod kierunkiem Marcina Wieczorka, instruktora tańca nowoczesnego. Mieszkaniec gminy Gózd ma na swoim koncie wiele sukcesów odniesionych na prestiżowych imprezach nie tylko w kraju, ale również za granicą. Po kwalifikacjach w Essen (Niemcy) znalazł się wśród 20 najlepszych bboyów z Europy i Azji i tym samym zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata Młodzieży w brekingu w Tokio. Eliminacje odbyły się w maju. Piotr trafił do grona 52 bboyjów. Do Buenos Aires zakwalifikował się natomiast na trzeciej pozycji.

 

W organizowanych po raz trzeci Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży biorą udział sportowcy z 206 krajów.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook