Strona główna » Zapasy » Medal stylu wolnego

Medal stylu wolnego

2018-07-10 10:00:30

Powiększył się medalowy dorobek Olimpijczyka Radom. W mistrzostwach Polski seniorów w zapasach stylu wolnego na podium stanął Mateusz Kareciński.

Mateusz Kareciński w niedawnych zmaganiach krajowego czempionatu stylu klasycznego w wadze 130 kg sklasyfikowany został na miejscu VIII. Tym razem przedstawiciel Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśników wywalczył brązowy medal w kategorii 125 kg. W walce o podium radomianin pokonał Rafała Cyrana (Budowlani Łódź). Lepsi okazali się tylko bardzo utytułowani zawodnicy.

- W finałowej walce na przeciw siebie stanęli brązowy medalista Mistrzostw Europy seniorów z Kaspijska Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) oraz Mistrz Europy do lat 23 ze Stambułu Kamil Kościołek (Stal Rzeszów). To była kapitalna walka. Pierwszy punkt zdobył Baran wyrzucając swojego rywala poza matę. Później Kościółek obalił rywala i zdobył dwa punkty. W drugiej rundzie Baran przeszedł do ataku i zdobył kolejne cztery punkty. Ta walka zakończyła się wynikiem 5-2 dla Barana i w opinii ekspertów była walką wieczoru - podkreśla serwis zapasy.org.pl.

Szansę na medale mieli również inni radomianie. Reprezentant Radomskiego Klubu Taekwon-do Patryk Kaczmarczyk przegrał jednak decydującą walkę w kat. 70 kg i ostatecznie zakończył występ na miejscu piątym. Tak samo jak Michał Kośla z Olimpijczyka w wadze 74 kg.

71. Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym odbyły się w Teresinie. W zawodach wzięło udział 102 zapaśników z 26 klubów. Zmagania miały efektowną oprawę oprawę, która była świetnym dopełnieniem sportowej rywalizacji. Medalistom gratulował m.in. prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.