Strona główna » Kolarstwo » Cenne punkty kolarzy

Cenne punkty kolarzy

2018-05-17 06:21:48

W Warszawie-Wesołej zainaugurowano Puchar Mazowsza, niezmiernie prestiżowy cykl w sporcie kwalifikowanym.

Do piekielnie trudnej rywalizacji w konkurencji olimpijskiej (wyścig xco) stanęli wszyscy zawodnicy i zawodniczki UKS MDK Radom posiadający licencje. Licząca 3 km runda z wieloma podjazdami i skrętami wymagała ciągłej koncentracji. Honor klubu uratowała Katarzyna Szczęsna (na zdjęciu z prawej) zajmując trzecie miejsce wśród młodziczek. Magdalena Żak rywalizacji nie ukończyła z powodu kłopotów ze sprzętem. Wśród żaków młodszych Franciszek Siek zajął siódme miejsce. W gronie żaków starszych Jakub Kowalczyk ukończył wyścig na 10. pozycji, a Iwo Sola na 15. Wśród młodzików Bartek Kowalczyk sklasyfikowany został szesnasty. Wszyscy zdobyli cenne punkty w rywalizacji z klubami z centralnej Polski.

Okazja do poprawy wyników nadarzyła się na 2. etapie w Kobyłce. Wcześniej odbył się na warszawskim Bemowie 2. etap maratonów z cyklu LegiaMTB. Pojawił się tam rodzynek z radomskiej sekcji UKS MDK  Igor Stępniewski i w swoim debiucie uzyskał piąte miejsce. Tymczasem następnego dnia amatorzy jazdy na rowerach MTB umówili się na ściganie po Górach Świętokrzyskich ze startem i metą w Daleszycach. Wśród 430 zawodników i zawodniczek na 2. etapie Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej nie zabrakło podopiecznych z UKS Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu. Przy skwarnej pogodzie dobrze radziła sobie Katarzyna Szczęsna wdrapuj się na drugi stopień podium. Piąta zmagania ukończyła Magdalena Żak, a szósta miejscu Natalia Kot (wszystkie w kat. młodziczka). Wśród najmłodszych żaków jako drugi finiszował Franek Siek. W gronie młodzików ósme miejsce zajął Bartek Kowalczyk, dziewiąte jego młodszy brat Kuba, a jako 15. z przygodami dotarł Iwo Sola. W kategorii M2 piętnasty do mety dojechał Paweł Raczyłło.

Również odbył się kolejny etap z cyklu MazoviaMTB w Janowie Lubelskim. Na tym stojącym na wysokim poziomie maratonie rowerowym MTB w kat. FM5 zwyciężył Piotr Główczyk, a jako drugi wpadł na metę Maciej Wolański. W kat FM4 Artur Łyzwiński zajął pechowe ... czwarte miejsce.