Strona gwna » Piłka Nożna » Zagrają o ćwierćfinał

Zagrają o ćwierćfinał

2018-04-17 07:30:58


Zagrają o ćwierćfinał

W środę kolejny mecz rozegra Broń Radom. - Tym razem rozpoczynamy mazowiecką edycję Pucharu Polski. Dokładnie sześć lat temu nasz zespół dotarł do finału tych rozgrywek i przegrał na głównym stadionie przy ul. Łazienkowskiej z Legią II - przypomina w przedmeczowej zapowiedzi serwis bronradom.pl.

 

Rywalem radomskiego zespołu będzie Mazur Gostynin. Przybliżając rywala serwis Broni wspomina. - Gostynin to miejscowość położona w dawnym województwie płockim. Mazur powstał w 1926 roku i ma barwy niebiesko - biało - czerwone - więc brzmi bardzo znajomo. Najbliżej awansu do trzeciej ligi, klub był w 1988 roku. Potem grał przede wszystkim w lidze okręgowej i czwartej lidze. Jest tegorocznym beniaminkiem oraz triumfatorem okręgowego Pucharu Polski. Mazur w drodze do finału dwukrotnie wygrał po rzutach karnych... Obecnie zespół zajmuje 13 lokatę w północnej grupie IV ligi. W czterech wiosennych meczach nie wygrał żadnego meczu, ale potrafił zremisować z liderem - Koroną Ostrołęka i niedawnym trzecioligowcem, Huraganem Wołomin. 


Broń wyjdzie na boisko po to, aby wygrać. Serwis klubowy zdradza jednak, że na pewno, że kilku zawodników odpocznie. Z pewnością więcej minut zagrają Maciej Załęcki, Wladlen Szkuratko, Wiktor Putin, Adam Niemyjski, Emil Więcek, Marcin Grunt, Jakub Góźdź - piłkarze, którzy w ostatnich meczach grali mniej. Kadrę uzupełnią też juniorzy. - Ktokolwiek nie wyjdzie na boisko, na pewno powalczy o jak najlepszy wynik. Zwycięzca tego pojedynku zagra 25 kwietnia u siebie z Mławianką Mława. Paradoksalnie wygrana nas ucieszy,  zespół awansuje do ćwierćfinału, ale porażka w pewnym sensie nie będzie dramatem - podkreśla bronradom.pl.

 

Początek spotkania na stadionie przy ul. Narutowicza 9 - godz. 18.00. Drużyny mają o co rywalizować. Dla triumfatora rozgrywek pucharowych na szczeblu Mazowsza czeka nagroda w wysokości 30 tysięcy i awans do krajowej edycji. Finalista otrzyma 10 tys. zł. 

 

(źródło: bronradom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.3%
Zapasy 17.05%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook