Strona główna » Lekkoatletyka » Wyczyn jakich mało

Wyczyn jakich mało

2018-02-12 07:38:56

Martyna Kotwiła jest pierwszą polską juniorką, która przebiegła w hali 200 metrów w czasie poniżej 24 sekund.

Lekkoatletka RLTL ZTE Radom (na zdjęciu) swojego wyczynu dokonała podczas halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Toruniu. Martyna Kotwiła w 200 metrów pokonała w 23.87. - To był najszybszy juniorski bieg na dystansie 200 metrów w historii polskiej lekkoatletyki. Na mecie Martyna Kotwiła jako pierwsza Polka w tej kategorii wiekowej złamała w hali barierę 24 sekund uzyskując znakomity czas 23.87. Szybciej od dotychczasowego najlepszego wyniku w historii, który wynosił 24.14 i był ustanowiony przez Kotwiłę w ostatni weekend stycznia w Spale, pobiegła także wczorajsza triumfatorka sprintu na 60 metrów, czyli Magdalena Stefanowicz. Zawodniczka z Bytomia uzyskała czas 24.10! Trzecia była Klaudia Adamek – 24.47 - relacjonuje pzla.pl.

- Bieżnia w Toruniu jest naprawdę super. Świetnie się tutaj biega, ale takiego wyniku nie spodziewałam się - komentowała swój start Martyna Kotwiła. Zawodniczka radomskiego klubu zajęła też trzecie miejsce w biegu na 60 metrów (oba biegi w kategorii U20). Osiągnęła czas 7.43. Wygrała Magdalena Stefanowicz z MKS-MOSM Bytom (7.32) przed Klaudią Adamek z Gwardii Piła (7.37).

Z każdą próbą w finale trójskoku juniorów poprawiał się Dawid Krzemiński. Ostatecznie w piątej serii zawodnik z Radomia osiągnął rezultat 14.38 i z tym wynikiem wygrał zmagania w Arenie Toruń. Pozycję lidera atakował jeszcze Bartosz Leszczuk, ale ostatecznie musiał zadowolić się srebrem i rezultatem 14.26. Brązowy medal wywalczył Przemysław Łyskawy – 14.18.Złoty medal zawisł również na szyi Krzysztofa Turskiego w biegu na 800 metrów U20. Zawodnik RLTL ZTE Radom wygrał swój bieg eliminacyjny z wynikiem 1:57.48. Był to dopiero piąty czas całych kwalifikacji. W finale zaprezentował się już znakomicie. Poprawił wynik o blisko trzy sekundy (1:54.59) i zwyciężył wyprzedzając Patryka Kocaka (WLKS Nowe Iganie, 1:55.69) i Piotra Różyckiego (MUKS Płock, 1:55.82).

Srebro w biegu na 400 metrów U20 wywalczyła natomiast Natalia Wosztyl, która dobiegła na metę z czasem 55.48. Zwyciężyła Karolia Łozowska z KS Podlasie Białystok (55.19), a na najniższym stopniu podium stanęła Susane Lachele z KS Gwardia Piła (56.19). Drugi w biegu na 60 metrów przez płotki był natomiast Olgierd Michniewski, który zakończył rywalizację (U20) z rezultatem 8.05. Zwyciężył Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin, 7.88), a trzeci Michał Wilk (UKS LA Basket Warszawa, 8.08).

W klasyfikacji medalowej PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 zwyciężył klub RLTL ZTE Radom, którego zawodnicy zdobyli 6 medali – 3 złote, 2 srebrne i brązowy.

(źródło: pzla.pl)